Reikia patarimo?


Vardas:

El. paštas:
Žinutė:

Aš esu robotas:
Reikia patarimo? Spauskite čia
Reikia meistro?
Išmanūs namai - iššūkis meistrams? | Meistrasman.lt | Naujienos

Naudinga informacija | Patarimai

Pradžia | Meistrams | Namų vartotojams

Išmanūs namai - iššūkis meistrams?

2019-06-06

 

Išmanūs namai – tai sistema, apjungianti ir valdanti visus elektrinius namų prietaisus, o jums suteikianti išskirtinį komforto, patogumo bei saugumo pojūtį. Nors šiandien išmanaus namo sąvoką yra girdėjęs bene kiekvienas, visuomenėje vis dar gajus požiūris, jog jis skirtas tik prabangos išlepintiesiems. Visgi, tai gerokai prasilenkia su realybe.

 

Išmaniąsias technologijas diegiant interjere dizaino specialistai ir architektai susiduria su dideliais iššūkiais: protingame name turi būti įrengta speciali elektros instaliacija, įdiegti tam tikri inžineriniai sprendiniai. Kūrybinį potencialą čia būtinai turi lydėti racionalumas, kuris supančioja kūrėją.

„Pavyzdžiui, interjere gali būti automatizuotas durų ir kambarių pertvarų valdymas, tačiau kaip tos pertvaros atrodys užvertos ir atvertos, ar su jomis gyventi bus patogu – tai jau iššūkiai dizaineriui“, – sako R. Skurdenis.

„Išmaniosios technologijos namuose išlaisvina ten gyvenančius žmones – jos prisitaiko prie kiekvieno mūsų ritmo, gyvenimo būdo, įpročių. Jų dėka žmonės negalvoja apie įprastus buities niuansus ir gali pasimėgauti laiku namuose“, – sako geriausia išmanaus buto kūrėja pripažinta interjero dizainerė Dovilė Bernotaitė. Pasak dizainerės, išmaniosios technologijos verčia namus funkcionalesniais, jų dėka kiekvieną erdvę galima išnaudoti maksimaliai: sukurti jaukiausią atmosferą būtent tai akimirkai ir veiklai, kuria norite užsiimti. 

„Vienas pagrindinių akcentų mano kurtame išmanių namų interjere tapo protingų namų įrenginiais valdoma pertvara tarp miegamojo ir svetainių zonų. Šios erdvės interjere tampa vis labiau neapibrėžtos ir keičiasi jų funkcionalumas. Taip pat labai svarbus apšvietimas, kuris ryte būtų švelnus, o vakare – ryškus, sufleruojantis susibūrimo vietą konkrečiame kambaryje“, – sako interjero dizainerė. 

„Įdiegus išmanius apsaugos įrenginius, namus stebėti galima net esant už tūkstančių kilometrų, tad išvykę visuomet žinosite, ar viskas gerai. Tokia sistema ne tik geba aktyviai stebėti, nustatyti ir automatiškai pranešti apie įvairias grėsmes, tokias kaip vandens nuotėkio, gaisro, įsilaužimo ir kt., bet ir gali būti pilnai valdoma nuotoliniu būdu. Namų automatizavimas leidžia sumažinti išlaidas išjungiant nenaudojamus elektros prietaisus, adaptuojant apšvietimo intensyvumą arba išjungiant apšvietimą tuo metu, kai patalpoje nieko nėra. Bene didžiausias energinių kaštų taupymo efektyvumas pasiekiamas tuomet, kai komfortiška temperatūra valdoma kiekvienoje patalpoje individualiai, atsižvelgiant į gyventojų įpročius, individualius poreikius bei kitus faktorius, tokius kaip paros laikas, lauko oro sąlygos ir t.t. Tokiu būdu išmaniosios namų sistemos tampa gera investicija, pakeliančia gyvenimo kokybę į naują lygį", – pasakoja A.Kuzmickas.

Išmanieji sprendimai namuose gali būti paprasti, tokie kaip nuotolinis ar automatinis kelių šviestuvų valdymas, arba apjungiantys visus namuose esančius prietaisus ir sukuriantys vientisą sistemą. Nuo to priklauso ir galimybė namus išmaniais paversti savo jėgomis. „Pirmuoju atveju išmanių sistemų įrengimas tikrai nereikalauja jokių specialių žinių ar gebėjimų – tereikia atsisiųsti kelias programėles, įdiegti jas į savo telefoną ir pasirūpinti reikiamais įrenginiais. Tačiau, jei kalbame apie visą namą apimančios vientisos sistemos projekto parengimą ir įgyvendinimą, gali prireikti ir profesionalų pagalbos“, – teigia specialistas A.Kuzmickas.

Straipsnis rengtas remiantis Delfi. lt šaltiniu.