Reikia patarimo?


Vardas:

El. paštas:
Žinutė:

Aš esu robotas:
Reikia patarimo? Spauskite čia
Reikia meistro?
Grindinis šildymas: privalumai ir trūkumai | Meistrasman.lt | Naujienos

Naudinga informacija | Patarimai

Pradžia | Meistrams | Namų vartotojams

Grindinis šildymas: privalumai ir trūkumai

2018-10-22

 

Grindinis šildymas – tikrai ne naujiena. Iš tiesų, vis daugiau ir daugiau namų savininkų renkasi būtent tokį šildymo būdą, nes tai yra racionali, patogi ir ekologiška opcija. Tiems, kurie vis dar negali apsispręsti, ar verta rinktis grindinį šildymą, pateikiame pagrindinius jo privalumus ir trūkumus.


Trumpai apie grindinio šildymo skleidžiamos šilumos ypatumus

Grindinį šildymą bus lengviausia suprasti lyginant jį su šildymu radiatoriumi. Šie du šildymo būdai skiriasi savo šilumos paskirstymu. Radiatoriai juos supantį orą šildo konvekcijos būdu. Tai reiškia, kad radiatoriaus sušildytas oras kyla link lubų, o kai oras atvėsta, jis leidžiasi iki grindų lygio, kad vėl būtų per radiatoriaus konvekciją sušildytas. Taip susidaro šilto ir šalto oro srautas, dėl kurio yra neišvengiamos šiltos ir šaltos sritys, kai erdvė aplink radiatorių yra šiltesnė už kitas kambario vietas.

O štai grindinį šildymą sukuria šilumos spinduliavimas, kuris sukelia šiltumo pojūtį. Kadangi yra šildomos viso kambario grindys, tai spinduliavimo šiluma būna labai tolygiai pasiskirsčiusi. Taip pat reikia paminėti, kad šildant grindiniu šildymu spinduliavimo šiluma objektus šildo tiesiogiai, todėl nepasikeičia natūrali drėgmė kambaryje.


Pagrindiniai grindinio šildymo privalumai

Tolygus šilumos paskirstymas. Būtent vientisas šilumos paskirstymas kambaryje yra didžiausias grindinio šildymo privalumas. Tai yra ypatingai svarbu tuose namuose, kuriuose yra aukštos lubos arba yra daug atvirų patalpų ir ne viena laiptinė.


Energijos taupymas. 

Kadangi naudojant grindinį šildymą oro temperatūra patalpose gali būti sumažinta net 2 laipsniais, lyginant su įprastine, taip yra stipriai sutaupoma energija.


Estetika. 

Atsisakius šildymo radiatoriais ir pasirinkus grindinį šildymą, yra sutaupoma vietos. Kadangi prie sienų nelieka didesnių ar mažesnių radiatorių, erdvę apstatyti galima kaip panorėjus.


Higieniškumas. 

Taip pat svarbu paminėti, kad ši sistema yra nepalanki dulkių ir kiliminių erkių kaupimuisi, kadangi spindulinis šilumos sklidimas sulėtina dulkių nešiojimą. Šios savybės yra itin svarbios tiems, kurie kenčia nuo alergijų ir astmos.


Pagrindiniai grindinio šildymo trūkumai

Sudėtingas įrengimas ir nemaža jo kaina. Grindinio šildymo įrengimas yra nelengvas procesas. Jo įrengimui yra būtina patyrusių profesionalų pagalba. Į tokį darbą įeina sudėtingi techniniai temperatūros pasiskirstymo skaičiavimai, todėl tai atlikti gali tikrai ne kiekvienas meistras. Būtent dėl tos priežasties grindinio šildymo įrengimas kainuoja nemažus pinigus.


Remonto sudėtingumas. 

Šildant radiatoriais, juos yra lengviau pakeisti bei remontuoti. Grindinio šildymo remontas yra kur kas sudėtingesnis procesas.


Dar vienas grindinio šildymo minusas, lyginant jį su radiatoriumi, – radiatoriais šildoma patalpa greičiau įšyla (šis aspektas yra aktualus didelėms patalpoms).