Reikia patarimo?


Vardas:

El. paštas:
Žinutė:

Aš esu robotas:
Reikia patarimo? Spauskite čia
Reikia meistro?
Meistrasman.lt | Blog

Naudinga informacija | Patarimai

Meistrams | Namų vartotojams

Ką reikėtų žinoti prieš statant namą Lietuvoje?

2024-02-26

Pastatyti namą Lietuvoje reikalaujama įvairių leidimų ir laikytis tam tikrų reikalavimų. Pateikiame bendruosius reikalavimus, kurie gali skirtis priklausomai nuo vietos, naudojamų medžiagų, pastato paskirties ir kitų veiksnių:

 

Leidimai: Pirma, jums reikės gauti statybos leidimą iš vietos savivaldybės arba kitos atitinkamos institucijos. Šis leidimas patvirtins, kad jūsų planai atitinka vietos statybos nuostatus ir taisykles.

Statybos projektas: Jums bus reikalingas profesionalus statybos projektas, kurį rengia architektas arba inžinierius. Šis projektas turės būti parengtas remiantis nacionaliniais statybos ir saugos standartais.

Žemės naudojimo taisyklės: Prieš statant namą, svarbu įsitikinti, kad planuojamas statinys atitinka vietos žemės naudojimo taisykles, kurios gali apriboti pastato aukštį, plotą, statymo vietas ir pan.

Statybos techniniai reikalavimai: Pastatui tenka atitikti tam tikrus techninius reikalavimus, susijusius su statybos medžiagomis, konstrukcija, izoliacija, elektros instaliacija, vandentiekio sistemomis ir kt.

Energetinė efektyvumas: Nauji pastatai dažnai privalo atitikti tam tikrus energetinio efektyvumo standartus, pvz., turėti tinkamą šilumos izoliaciją, naudoti energiją taupančias sistemas ir t. t.

 

Tai yra tik keli pagrindiniai reikalavimai, o tikslūs reikalavimai gali skirtis priklausomai nuo daugybės veiksnių, įskaitant vietos nuostatus, pastato paskirtį, naudojamų medžiagų rūšį ir kt. Svarbu konsultuotis su specialistais, tokiais, kaip architektai, inžinieriai ir teisininkai, norint užtikrinti, kad visi reikalavimai būtų atitinkami.

 

 

 

Dėl prasto interneto ryšio pastate gali būti kalta fasado apdaila ar stiklo paketai

2024-02-18

Būsto statyboms ar renovacijai naudojamos šilumą atspindinčios medžiagos ir pastato apdaila gali turėti įtakos ryšio kokybei namuose. Aukštos energetinės klasės A++ pastatai pasižymi ekonomiškumu, tačiau juose gyvenantys ir dirbantys žmonės gali susidurti su ryšio sutrikimais. Ekspertas ramina – pasitelkus išmaniąsias technologijas, trikdžius pašalinti nesunku, tereikia pasirinkti tinkamą problemos sprendimo būdą.

 

„Vis dažniau sulaukiame nusiskundimų iš žmonių, gyvenančių aukštos ekonominės klasės būstuose. Vis tik žmonės retai tesusimąsto, jog statyboms, renovacijai, taip pat apdailai naudojamos medžiagos gali lemti suprastėjusį interneto ir mobilųjį ryšį. Kelios efektyvios ir nebrangios priemonės gali padėti įveikti kilusius trikdžius", – sako pranešime pacituotas Mindaugas Rauba, „Bitė Lietuva" technologijų direktorius.

 

Pastatų išdėstymas ir apdaila – prastesnio ryšio priežastis


Lietuvos architektų sąjungos pirmininkas Gintaras Balčytis pabrėžia, kad tiek renovuoti, tiek naujos statybos pastatai veikia kaip ekranai, silpninantys kokybiško ryšio sklaidą. Tam įtakos gali turėti ne tik metalinės apdailos, bet ir pats namų išdėstymas gyvenvietėse.

„Pastatai veikia lyg vadinamieji ekranai, darantys tiesioginę įtaką gerai ryšio sklaidai. Radijo bangomis sklindantis ryšys gali susilpnėti ne tik dėl apdailai naudojamų medžiagų, bet ir dėl aplink pastatą esančių kitų namų aukščio ar dydžio. Tad svarbios ne tik statyboje naudojamos medžiagos, bet ir pastatų išsidėstymas gyvenvietėje", – pasakoja pranešime cituojamas G. Balčytis, vienas garsiausių Lietuvos architektų.

Kalbėdamas apie aukštos energetinės klasės namus, „Bitės" technologijų direktorius taip pat įžvelgia, kad viena dažniausių ryšio kliūčių tampa langų stiklo paketai, tačiau sutrikimus gali lemti ir stogo danga: „Langų stiklo paketai yra dažniausia priežastis, dėl ko kyla ryšio sutrikimų. „Premium" langų paketai – atspindi šilumą ir turi metalinę gardelę, todėl ryšio signalui pro juos praeiti gali tapti sudėtinga. Pasitaiko, kad ryšio sutrikimams įtaką daro skardinis stogas, fasado apdaila ar apšiltinimo medžiagos."

„Stebuklus" padarys pakeista vieno įrenginio vieta

Norint turėti stiprų ir stabilų ryšį, svarbu atrasti tinkamą vietą maršrutizatoriui. Ją nustatyti padės išmaniosios technologijos, kurios randa stipriausią interneto ryšį patalpose.

„Įsigijus naują interneto maršrutizatorių, galite prisijungti prie specialios programėlės, parodančios stipriausią ryšio tašką patalpose. Taip būsite užtikrinti, kad konkreti jūsų namų vieta, kurioje stovi maršrutizatorius – gerai pasiekiama. Taip pat yra galimybė įsigyti išorinėje pastato dalyje tvirtinamą maršrutizatorių, kuris užtikrina ryšį be trikdžių", – pataria M. Rauba.

Ekspertas primena mitą, kad dideliuose namuose gyvenantys žmonės turės puikų ryšį naudodami vos vieną maršrutizatorių. Norint kelių aukštų ir didesniuose būstuose užtikrinti stabilų ryšį, rekomenduojama įsigyti vadinamuosius „Wi-Fi Mesh" nešiojamus ryšio stiprintuvus. Pašnekovas atkreipia dėmesį, kad juos pastačius sunkiai interneto pasiekiamose vietose bus užtikrintas ne tik tolygus, bet ir stabilus ryšys.

Pasitelkite išmaniąsias technologijas


Jeigu minėtos priemonės neveikia, M. Rauba pataria pasitelkti išorinį ryšio modemą. Jis nesunkiai, be jokio meistro pagalbos, tvirtinamas lango pusėje lauke ir reikšmingai namuose pagerina ryšio greitį.

Taip pat susiduriantiems su prastu mobiliuoju, ne interneto ryšiu, ekspertas pataria išmaniuosiuose telefonuose naudoti „VoLTE" bei „VoWiFi" technologijas, skambutį perduodančioms ne radijo, o interneto ryšiu: „Jos efektyvios, kuomet patalpose yra prastesnis mobilusis ryšys, tačiau puikiai veikia namų ar biuro internetas. Įjungus šias paslaugas skambutis gali vykti mobiliuoju internetu arba „Wi-Fi" ryšiu", – rekomenduoja technologijų direktorius.

M. Rauba priduria, kad kokybiškam ryšiui įtakos gali turėti naudojamas dažnis, kuris į A++ klasės namus įprastai patenka be jokių trikdžių. „Bitė" interneto ryšiui naudoja 2.3 GHz dažnį, kuris į patalpą patenka lengviau nei dažniausiai 5G technologijai naudojamas 3.5 GHz dažnis. 

 

 

 

Šaltinis: StatybųNaujienos.lt

Keturi triaukščiai – per aštuonias savaites: sukūrė „Lego“ kaladėles primenančius statybų blokus

2024-02-12

 

Floridoje, JAV, įsikūrusi inžinerinė kompanija „Renco“ sukūrė į „Lego“ panašius statybinius blokelius, pagamintus iš perdirbtų medžiagų. Ar tai greitų statybų ateitis? 

 

Pasak portalo dezeen.com, „Renco“ blokeliai, pagaminti iš stiklo pluošto, dervos ir akmens – 40 proc. medžiagų panaudota iš kitų pramonės šakų, pavyzdžiui, laivų statybos, kur jos tiesiog būtų utilizuojamos. Jie buvo suprojektuoti taip, kad būtų stipresni, reikalautų mažiau energijos ir būtų pigesni nei tradicinės medžiagos. Blokeliai pirmą kartą buvo panaudoti Turkijoje po žemės drebėjimų, siekiant greičiau ir pigiau atstatyti infrastruktūrą po stichinių nelaimių, taip pat JAV butų kompleksams statyti. „Renco“ struktūrinė statybų sistema – tai naujas būdas statyti, kuris yra 23 kartus stipresnis už betoną, pigesnis ir baigiamas per trumpesnį laiką“, – teigė bendrovė. 


„Įsivaizduokite ją kaip tikrą „Lego“ rinkinį – iš suformuotų kaladėlių, kurios tarpusavyje sujungiamos ir sukuria ištisas konstrukcijas“, – tęsė ji. Supaprastinus statybą į „Lego“ primenantį rinkinį, „Renco“ pastatus galima surinkti daug greičiau, todėl sutrumpėja darbo laikas ir sumažėja energijos sąnaudos. Kiekvienas išlietas blokelis yra stačiakampio formos, o jo viršuje yra kelios rankenėlės, kurios tarpusavyje sujungiamos ir sudedamos taip pat, kaip ir „Lego“ kaladėlės. 


Komandos teigimu, tipinio bloko matmenys yra 20 x 20 x 40 centimetrų, jis 20 proc. lengvesnis nei tradicinis betoninis blokas. Blokai tarpusavyje sujungti naudojami metilmetakrilato klijai. Šie paskirstomi klijų pistoletu. Pavyzdžiui, pirmasis „Renco USA“ gyvenamųjų namų kompleksas Floridoje buvo baigtas per rekordiškai trumpą laiką. 11-ai nekvalifikuotų darbininkų prireikė maždaug aštuonių savaičių, kad tokiu būdu būtų pastatyti keturi vienodi triaukščiai pastatai. Tokie pastatai galėtų būti statomi ir uraganų bei žemės drebėjimų pavojaus zonose. 

 

 

 

Šaltinis: 15min.lt

 

 

 

 

 

 

Pirmas lapas Ankstesnis lapas Kitas lapas Paskutinis lapas